Katalog produktów

← wszystkie produkty
KOLUMNA BETONOWA OGRODZENIOWA – SŁUPEK JEL 32/180 – 190
kolumny-betonowe-ogrodzeniowe-dworkowe

KOLUMNA BETONOWA OGRODZENIOWA – SŁUPEK JEL 32/180 – 190

Cena tego słupka wynosi 1400/1722 zł

Podstawa tego słupka ma rozmiar 38×38 lub 36x36cm, trzon 32x32cm, głowica 46x46cm. Możemy wykonać go w wysokościach 160 – 190cm.

Kolumna betonowa ogrodzeniowa typu JEL 32 jest wzorem klasycznym, wzorowanym na przedwojennym, nieistniejącym już niestety ogrodzeniu willi w przemysłowej części przedwojennego warszawskiego Targówka. Tym razem w wydaniu smuklejszym, tak aby komponował się doskonale z inwestycjami o nieco bardziej kameralnej skali…

Jak zwykle w przypadku naszych produktów elementy składowe słupka są wykonane ze specjalnych mieszanek betonowych opartych na cementach klasy 52,5 oraz kruszywach bazaltowych łamanych (nie stosujemy żwiru!), trzykrotnie szpachlowane – praktycznie gotowe do pomalowania.

Opis ogólny.

Oprócz kolumn betonowych klasycznych o przekroju okrągłym, drugim wiodącym kierunkiem naszej specjalizacji są kolumny ogrodzeniowe, słupki dworkowe czy też ozdobne ogrodzenia dworkowe bo nasi Klienci różnie je nazywają. Te wykonujemy już oczywiście metodą odlewu z uwagi na kształt. Każda kolumna ogrodzeniowa naszego wyrobu jest poddawana starannemu wykończeniu powierzchni w postaci trzech warstw o różnych gradacjach, w efekcie czego uzyskujemy kolumnę w zasadzie gotową do pomalowania. Kolumny ozdobnych ogrodzeń dworkowych wykonujemy w podziale na części możliwe do operowania przez dwu do trzech pracowników podczas montażu. Do produkcji, podobnie jak w przypadku filarów ozdobnych okrągłych stosujemy cement klasy 52,5 (zwykle biały), grysy bazaltowe oraz często stal kwasoodporną do zbrojenia elementów.

Kolumny betonowe w całości produkowane przez Fabrykę Kolumn Marki są wyrobem absolutnie unikatowym na terenie Polski a zapewne także (sądząc po zainteresowaniu Klientów zagranicznych) i Europy. Jako prawdopodobnie jedyni (a w każdym razie jedni z bardzo nielicznych) trwamy w wykonywaniu naszych replik kolumn antycznych metodą toczenia.
Technologia wykonywania kolumn ozdobnych za pomocą toczenia jest technologią żmudną, pracochłonną, długotrwałą ale przynoszącą najlepsze efekty. Z zalet które można wymienić najistotniejszymi są:

  • doskonałość geometryczna trzonu nieosiągalna w przypadku odlewania kolumny betonowej w formach a już zupełnie niemożliwa do uzyskania jeżeli jest ona łączona z części
  • bardzo dobrze dopracowana powierzchnia dzięki kilku warstwom wykańczającym
  • dobre panowanie nad rozmieszczeniem zbrojenia w grubości ścianki
  • możliwość uzyskania trzonu kolumny (najczęściej wraz z głowicą) jako jednego, monolitycznego, pustego w środku elementu
    Pierwsze co w naturalny sposób przychodzi nam do głowy słysząc słowa „kolumna betonowa” czy „filar betonowy” jest przypuszczenie że jest to obiekt ciężki, wymagający używania dźwigu. Nie jest tak. Dzięki faktowi stosowania najwyższej klasy wytrzymałościowej cementów (klasy 52 oraz 70 najczęściej białych) grubość ścianki naszych kolumn nie przekracza 25 milimetrów. Oznacza to że trzon kolumny o średnicy 40 cm oraz długości 250 – 290cm można unieść w dwie osoby a nawet dość swobodnie się z nim przemieszczać [co nie oznacza że rezygnujemy z transportu zmechanizowanego na dłuższych dystansach 😉 ]

Instrukcja montażu

www.najpiekniejszekolumny.blogspot.com

Wizytówka w Mapach Google

Inne nasze produkty

Zapraszamy do skorzystania z oferty kolumn betonowych wyrobu naszej pracowni. Jesteśmy niewielką manufakturą (nie betoniarnią!) specjalizującą się w wytwarzaniu perfekcyjnych replik kolumn antycznych – szczególnie tych najpopularniejszych, toskańskich – ale także innych, w tym wg projektu Klienta. Bardzo ważnym elementem naszej działalności stały się ozdobne ogrodzenia dworkowe. Na niniejszej stronie prezentujemy podstawowe, najpopularniejsze modele ale podobnie jak w przypadku kolumn betonowych stanowiących filar tarasu, balkonu czy piętra realizujemy także projekty Zamawiającego.